R 95

System R95 to zewnętrzne Refleksole kasetowe. Zarówno prowadnice, jak i prostokątna skrzynka osłaniająca  silnik, są wykonane z ekstrudowanego aluminium, a ich powierzchnia może być lakierowana na dowolny kolor z palety RAL. W zależności od formy elewacji systemy mogą być montowane we wnękach lub na fasadach budynków. System jest samonośny, a rewizja znajdująca się w przedniej części kasety jest łatwo dostępna, co jest ważne w przypadku montażu i prac konserwacyjno-serwisowych. Maksymalna szerokość pojedynczego modułu to 3,5 m, a wysokość 4 m.

Parametry techniczne

Maksymalna szerokość: 3.5 m
Maksymalna wysokość: 4.0 m
Napęd elektryczny: Tak
Napęd ręczny: Nie
Zastosowanie zewnętrzne: Tak
Zastosowanie wewnętrzne: Tak
Poszycie: Wybrane tkaniny Refleksol
System modułowy: Tak

Napęd elektryczny

Refleksole są sterowane w pełni automatycznie za pomocą silnika ukrytego we wnętrzu kasety. Moc silnika dobierana jest w zależności od wielkości i rodzaju wybranego systemu Refleksol. Dużą zaletą jest możliwość  skonfigurowania otwierania i zamykania Refleksoli z czujnikami pogodowymi oraz systemem inteligentnego zarządzania budynkiem.

Tkaniny

Właściwości

Geometryczny design.

Prostokątna forma kasety i prowadnic doskonale współgra z  nowoczesną stolarką okienną budynków.  

Łatwy montaż

Rewizja znajduje się w przedniej części kasety, co sprawia, że zarówno montaż, jak i wszelkie prace konserwacyjno-serwisowe przebiegają sprawnie i szybko.

Dodatkowa opcja przeciwwietrzna

W strefach silnego oddziaływania wiatru system można wyposażyć w specjalne przeciwwietrzne profile, które zapobiegają zniekształceniom tkaniny na skutek silnego wiatru. Jest to możliwe wyłącznie przy zastosowaniu prowadnic listwowych.

Swoboda wyboru

Dolna belka Refleksola może zostać dobrana zgodnie z indywidualnymi preferencjami i przeznaczeniem, dzięki czemu system ten może być jeszcze bardziej spersonalizowany.

Energooszczędność

Przy zewnętrznej instalacji, Refleksole zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń, co ogranicza konieczność korzystania z klimatyzacji.

Zalety