R 125

Refleksol 125 to system fasadowych rolet montowany do fasady budynku za pomocą uchwytów. Cechą charakterystyczną tego systemu jest okrągła kaseta o formie walca utrzymywana przez stalowe liny, które wraz z uchwytami stanowią element nośny konstrukcji.

Parametry techniczne

Maksymalna szerokość: 3.5 m
Maksymalna wysokość: 4.25 m
Napęd elektryczny: Tak
Napęd ręczny: Nie
Zastosowanie zewnętrzne: Tak
Zastosowanie wewnętrzne: Nie
Poszycie: Wybrane tkaniny Refleksol lub markizowe 
System modułowy: Tak

Napęd elektryczny

Refleksole są sterowane w pełni automatycznie za pomocą silnika ukrytego we wnętrzu kasety. Moc  silnika dobierana jest w zależności od wielkości i rodzaju wybranego systemu Refleksol. Dużą zaletą jest możliwość  skonfigurowania otwierania i zamykania Refleksoli z czujnikami pogodowymi oraz systemem inteligentnego zarządzania budynkiem.

Tkaniny

Właściwości

Okrągła kaseta

Charakterystyczna okrągła kaseta znajduje się w nieznacznej odległości od elewacji, co nadaje lekkości nawet w przypadku sporych gabarytów konstrukcji wykonanych w  systemie  R125.

Stalowe liny

Elementem kluczowym całej konstrukcji są stalowe liny, które po zamocowaniu do ściany utrzymują system i kasetę oraz spełniają rolę prowadnic.

Łatwy montaż

Rewizja znajduje się w przedniej części kasety, co sprawia, że zarówno montaż, jak i wszelkie prace konserwacyjno-serwisowe przebiegają sprawnie i szybko.

Energooszczędność

Przy zewnętrznej instalacji, Refleksole zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń, co ogranicza konieczność korzystania z klimatyzacji.

Szlachetne wykończenia

Wykończenia i detale wykonane ze stali szlachetnej  stanowią jakościowy i elegancki akcent rolety.  

Zalety