MARKIZOLETA 120

Zastosowanie tego typu produktu daje możliwość zacienienia pomieszczenia i tym samym obniżenia temperatury. Jako roleta chroni wnętrze przed nasłonecznieniem, a dzięki otwarciu części markizowej zapewnia również dostęp światła dziennego.

Prostokątna konstrukcja kasety systemu MR120 wpisuje się w minimalistyczny design bazujący na geometrii form. Może być montowana zarówno na ścianach i fasadach, jak i w okiennych wnękach,  sterowana  jest wyłącznie elektrycznie.

Parametry techniczne

Maksymalna szerokość: 3.5 m
Maksymalna wysokość: 4.0 m
Napęd elektryczny: Tak
Napęd ręczny: Nie
Zastosowanie zewnętrzne: Tak
Zastosowanie wewnętrzne: Nie
Poszycie: Wybrane tkaniny Refleksol lub markizowe
System modułowy: Tak

Napęd elektryczny

Refleksole są sterowane w pełni automatycznie za pomocą silnika ukrytego we wnętrzu kasety. Moc  silnika dobierana jest w zależności od wielkości i rodzaju wybranego systemu Refleksol. Dużą zaletą jest możliwość  skonfigurowania otwierania i zamykania Refleksoli z czujnikami pogodowymi oraz systemem inteligentnego zarządzania budynkiem.

Tkaniny

Właściwości

Światło i cień

Markizoleta pozwala na skuteczne zacienienie pomieszczenia, jednocześnie nie przysłaniając całkowicie połaci okiennej, co pozwala na korzystanie z naturalnego światła dziennego.

Elastyczne dopasowanie

Markizoleta poza funkcją pionowego przysłaniania w dowolnym położeniu pozwala również na regulację pozycji i kąta nachylenia daszku z tkaniny. W zależności od pory dnia i stopnia nasłonecznienia to my decydujemy jaki zakres promieni słonecznych wpuścimy do wnętrza pomieszczenia.  

Łatwy montaż

Rewizja znajduje się w przedniej części kasety, co sprawia, że zarówno montaż, jak i wszelkie prace konserwacyjno-serwisowe przebiegają sprawnie i szybko.

Energooszczędność

Przy zewnętrznej instalacji, Refleksole zapobiegają nagrzewaniu się pomieszczeń, co ogranicza konieczność korzystania z klimatyzacji.

Geometryczny design

Prostokątna forma kasety i prowadnic doskonale współgra z nowoczesną stolarką okienną budynków. 

Lekkość formy

Konstrukcja oparta na kwadratowej kasecie jest lekka w formie i spójna kolorystycznie. Metalowe boki  są lakierowane na ten sam kolor co kaseta, dzięki czemu tworzą harmonijną całość.

Szeroki wybór tkanin

Do Markizolety można wybrać tkaniny o różnym stopniu przezierności oraz o kolorystyce dopasowanej do projektu wnętrza i elewacji.  Tak szeroki wybór nie tylko pozwala dopasować osłonę do indywidualnych preferencji, ale również zagwarantuje oryginalny wygląd i dopełnienie okiennej aranżacji.

Zalety