Parapety granitowe

Zalety

 • Wysoka odporność na ścieranie, uderzenia oraz wysokie i niskie temperatury
  są odporne na różnorodne środki czyszczące
 • Nie matowieją
 • Kamień jest zawsze oryginalny i niepowtarzalny

Dane techniczne

 • Maksymalna długość: 270 cm
 • Dostępne grubości: 2 cm i 3 cm ( tolerancja+0,5cm )
 • Każdy parapet wykonywany jest pod indywidualny wymiar podany przez klienta
 • Możliwość wykonania wycięć wg własnego projektu
 • Możliwość niestandardowego wykończenia narożników ( standardowo narożniki proste)
 • Dodatkowa opłata za zaokrąglone narożniki – 50 zł netto/ parapet
 • Zastosowanie wewnętrzne i zewnętrzne
 • Materiał pochodzenia naturalnego różnice w odcieniach, użyleniach i mikropęknięciach poszczególnych płyt są efektem naturalnych różnic kamienia. Materiał ma wiele zastosowań wykorzystywany często jako schody, parapety, obudowy do kominków, blaty kuchenne oraz łazienkowe

Kolory

Skontaktuj się z nami!

Jeśli nasza oferta parapetów wewnętrznych zainteresowała Cię i chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do kontaktu z nami. Nasz zespół fachowców z przyjemnością odpowie na Twoje pytania i pomoże w doborze najlepszego rozwiązania dla Twojego domu czy mieszkania. Skontaktuj się z nami już dziś i zainwestuj w piękno swojego wnętrza!

Parapety granitowe - piękno i wytrzymałość kamienia naturalnego

Parapety granitowe wykonane z kamienia naturalnego, bardzo twardego surowca, który ze względu na swoją atrakcyjność kolorystyczną i wytrzymałość jest bardzo popularny w zastosowaniu zewnętrznym. Ingerencja człowieka w wygląd ostateczny parapetu ogranicza się tylko do jego obróbki pod względem wymiarów i szlifowania. Są niepowtarzalne jeśli chodzi o szczegółowe przebarwienia. Różnice w odcieniach, użyleniach i mikropęknięciach poszczególnych płyt są efektem naturalnych różnic kamienia. Nie są ich wadą, lecz decydują o oryginalności danego elementu. Dostępne w grubości 2 i 3 cm oraz maksymalnej długości 2,7 mb. Zastrzegamy sobie tolerancję wymiarów na długości i szerokości do 5 mm oraz przy cięciu kątów do 1 stopnia. Standardowym wykończeniem parapetu jest poler trzech boków, fazowanie ostrych krawędzi na szerokość 2 mm, narożniki proste i kapinos (podcięcie pod parapetem odprowadzające wodę). Niestandardową obróbką określamy zaokrąglenie narożników, półwałek, ćwierćwałek oraz wykonanie powierzchni płomieniowanej lub szczotkowanej. Jest to usługa wyceniana indywidualnie.

Parapety granitowe - Wytrzymałość na lata

Parapety granitowe cechują się wyjątkową wytrzymałością. To gwarancja trwałości na długie lata. Choć początkowo cena parapetów granitowych może odstraszać, to w zamian za większy wkład początkowy, otrzymasz parapet wykonany z solidnego, naturalnego kamienia o wyjątkowym wyglądzie. Granit jest popularnym materiałem wykorzystywanym w budownictwie. Za sprawą swej wytrzymałości i estetyki stanowi doskonały element budowlany. Granit jest skałą magmową, której głównymi składnikami są kwarc i skalenie alkaliczne. Występuje w wielu barwach, od niemal białych, przez jasnoszare i szare, po białoróżowe, czerwone, zielone, ciemnoszare i wiele innych. Dostępne u nas parapety granitowe z pewnością sprawdzą się pod twoim oknem i będą odprowadzać wodę przez długie lata Efektownie wyglądający granitowy parapet zewnętrzny o podwyższonej trwałości Wysokiej jakości zewnętrzne parapety granitowe to sprawdzone rozwiązanie dla każdego właściciela domu, mieszkania bądź też pomieszczeń firmowych. To produkty trwałe, odporne na działanie wielu czynników atmosferycznych, a jednocześnie dostępne w modnych w tym sezonie kolorach i wzorach. Zastosowanie kamienia naturalnego w postaci granitu jest bardzo popularne z uwagi na wysokie walory estetyczne i użytkowe tego materiału. Granit jest jednym z najtwardszych kamieni naturalnych, jakie występują na kuli ziemskiej. Posiada on oznaczenie 7 w skali Mohsa. Jego niska nasiąkliwość wpływa na zachowanie estetycznego wyglądu przez bardzo długi czas, bez względu na panujące warunki pogodowe. Granitowy parapet zewnętrzny, który można zamówić za pośrednictwem naszej strony internetowej, prezentuje się estetycznie i przetrwa przez bardzo długi czas, bez potrzeby jego konserwowania bądź też intensywnej pielęgnacji. Użycie granitu dostępnego w wielu wzorach i kolorach, to sprawdzone rozwiązanie. Dzięki niemu można dopasować zewnętrzny parapet do indywidualnych upodobań czy preferencji, a także koloru ram okiennych, elewacji budynku lub też jego architektury.