Bramy garażowe i przemysłowe
Bramy garażowe są niezbędne w zabudowie jedno i wielorodzinnej. Nasze bramy garażowe segmentowe otwierają się pionowo, dzięki czemu pozostają pod sufitem, co zapewnia optymalną ilość miejsca do parkowania w garażu oraz bezpośrednio przed nim. Montaż naszych bram garażowych jest możliwy już przy minimalnym nadprożu 70 mm, a obsługiwane są za pomocą pochwytów i linki lub (za dopłatą) napędu elektrycznego. Nasze bramy garażowe są wyjątkowe dzięki odpowiedniej budowie paneli oraz całkowitemu uszczelnieniu trwałymi uszczelkami, co zapewnia doskonałą izolację termiczną. Wybierz nasze bramy garażowe, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz komfort w korzystaniu z garażu. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły oferty.

Budowa bramy
Głównymi elementami konstrukcji bramy garażowej są: pancerz, zespół nośny oraz zespół napędowy. Konstrukcja nośna bramy jest wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo. Jej najważniejszymi elementami są prowadnice pionowe i poziome – to w nich porusza się pancerz bramy. Kluczowym elementem zespołu napędowego jest wał wyposażony w sprężyny skrętne, których zadaniem jest kompensacja ciężaru pancerza bramy. Ich wytrzymałość to ponad 15 tys. cykli, czyli 15 lat bezawaryjnej i stabilnej pracy bramy.
Pancerz bramy
Pancerz bramy dzielony jest na sekcje składające się z paneli wykonanych z blachy stalowej (0,5 mm), ocynkowanej ogniowo i powlekanej poliestrem. Dwuścienne panele o wysokości 500 mm lub 610 mm są izolowane pianką bezfreonową, poliuretanową o grubości 40 mm a ich boki zabezpieczone okuciami z blachy ocynkowanej. Ilość i wysokość paneli zależy od wysokości bramy, możliwe jest też zastosowanie w jednej bramie paneli o różnych wysokościach. Specjalne wyprofilowany kształt paneli eliminuje możliwość przytrzaśnięcia palców między segmentami. Dolny i górny panel jest wyposażony w uszczelkę.

Komfort
Dla osób ceniących komfort oferujemy bramy garażowe z napędem elektrycznym. Nie musisz opuszczać swojego samochodu, żeby otworzyć lub zamknąć bramę.
Bezpieczeństwo i trwałość
Wszystkie nasze bramy są wyposażone w sprężyny skrętne oraz solidna konstrukcję wykonana ze stali ocynkowanej ogniowo, dzięki czemu charakteryzują się długoletnią, bezawaryjną i stabilną pracą. Specjalnie wyprofilowany kształt paneli bramowych eliminuje możliwość przytrzaśnięcia palców.
Ciepło i termoizolacja
Doskonałą izolację termiczną zapewniają panele o grubości 40 mm wykonane z blachy stalowej ocynkowanej ogniowo, powlekanej poliestrem, wypełnione pianką poliuretanową. Nasze bramy są uszczelnione na całym obwodzie, trwałymi uszczelkami dzięki czemu do garażu nie przedostaje się wiatr, czy deszcz, a dolna uszczelka niweluje nierówności podłoża.
Oszczędność miejsca
Bramy segmentowe otwierają się pionowo w górę i kładą się pod stropem. Dzięki temu zapewniają optymalną ilość miejsca do parkowania w garażu, jak i bezpośrednio przed nim. Co ważne nasze bramy mogą być montowane już przy nadprożu i wysokości od 70 mm.
Panele
Panele występują w trzech typach przetłoczeń: bez przetłoczenia, wysokie, niskie, oraz dwóch typach struktury powierzchni: drewnopodobna (woodgrain) i gładka (smooth). Panele bramy są malowane od zewnątrz. Od wewnątrz występują zawsze w kolorze białym. Standardowymi kolorami są: biały RAL 9010, brązowy RAL 8014, antracyt RAL 7016, szary RAL 7040. Za dopłatą jest możliwość poszerzenia palety kolorów.
Terminy realizacji
Dzięki nowoczesnemu parkowi maszyn, dużym mocom produkcyjnym oraz rozbudowanemu zapleczu logistycznemu, jesteśmy w stanie zaoferować jedne z najkrótszych terminów na rynku.
Indywidualne dopasowanie
Bogata kolorystyka oraz różne rodzaje paneli pozwolą stworzyć unikalną bramę garażową.
Prowadzenie bram
Bramy standard Prowadzenia standard jest podstawową
wersją bram z przednim wałem sprężynowym. Przy zachowaniu pełnej funkcjonalności i jakości jest to rozwiązanie ekonomiczne.
W systemie prowadzenia wymagana wysokość nadproża wynosi 300 mm, a szerokość węgarków 100 mm. Prz zachowaniu napędu elektrycznego wymagana wysokość nadproża zwiększa się do 340 mm.
Do systemu standard istnieje możliwość doboru dodatkowych akcesoriów takich jak zamek, zabezpieczenie antywłamaniowe, zabezpieczenie przeciwko pęknięciu sprężyn, rozwiązania termoizolacyjne.
Bramy LHR+
Bramy LHR+ są obniżona wersją bram z przednim wałem sprężynowym. Dzięki modyfikacji konstrukcji wymagana wysokość nadporoża wynosi 200 mm, a szerokość węgarków 100 mm. Przy zastosowaniu napędu elektrycznego wymagana wysokość nadproża zwiększa się do 240 mm.
Konstrukcyjne bramy LHR+ są rozwinięciem systemu Standard, jej konstrukcja umożliwia nie tylko montaż bramy przy niższym nadprożu, niż w systemie standard, ale dzięki zastosowaniu podwójnych prowadnic poziomych oraz wzmocnionych płytą boczną prowadnic pionowych uzyskaliśmy bramę jeszcze bardziej wytrzymałą i niezawodną.
Do systemy LHR+ istnieje możliwość doboru dodatkowych akcesoriów takich jak zamek, zabezpieczenie antywłamaniowe, zabezpieczenie przeciwko pęknięciu sprężyn, rozwiązania termoizolacyjne (taśma rozprężna).
Bramy RSC
Prowadzenie RSC jest innowacyjną wersją systemu prowadzenia bram LHR+, w której wymagana wysokość nadproża wynosi 200 mm (240 mm przy zastosowaniu napędu elektrycznego), a szerokość węgarków 100 mm.
RSC to system bardziej wydajny, a przy tym niesamowicie prosty! Szybki i prosty montaż zatrzaskowy „New Click” to sposób łatwego mocowania wału ze sprężynami i urządzeń zabezpieczających. Dzięki profilom, dystansowym i nadprożowym, nie ma potrzeby dokonywania pomiarawów kontrolnych w czasie trwania montażu.
Standardowo zastosowaliśmy urządzenia zabezpieczające przed pęknięciem sprężyn, które uniemożliwiają upadek bramy na drodze większej niż 300 mm. Posiadają one nowy „Zatrzaskowy” system mocowania. Bezpieczeństwo przede wszystkim!
Zastosowaliśmy też osłony prowadnic poziomych oraz zaślepki wałka, które dają profesjonalny wygląd oraz podnoszą standard wizualny wykonania bramy.
Bramy RES70
Bramy RES70 – to specyficzna wersja
bram z tylnym wałem sprężynowym. Celem tego rozwiązania jest osiągnięcie jak najmniejszej wymaganej wysokości nadproża.
Bramy systemu RES70 można instalować już przy nadprożu wynoszącym zaledwie 70 mm. Wymagana szerokość węgarków wynosi 100 mm. Przy zastosowaniu napędu elektrycznego wymagana wysokość nadproża zwiększa się do 110 mm.
Konstrukcja nośna systemu RES70 nawiązuje do systemów LHR+ i RSC podwójnymi prowadnicami poziomymi, z wzmacniającą blachą boczną a także dodatkowym profilem nadprożowym. Tworzą one razem konstrukcję wydajną i solidną.
Do systemu RES70 polecamy dobór dodatkowych akcesoriów takich jak zamek, zabezpieczenie antywłamaniowe, zabezpieczenie przeciwko pęknięciu sprężyn lub rozwiązania termoizolacyjne (taśma rozprężna).

Dane techniczne
Minimalne wymiary zabudowy w systemie prowadzenia LHR+:
B (szerokość otworu w świetle) – 1900-5000 mm
H (wysokość otworu w świetle) – 1870-2750 mm
N (wolne nadproże) – 200 mm
N* (wolne nadproże – brama z silnikiem – 240 mm
L,P (szerokość szerokość węgarków) – 100 mm
F (głębokość zamocowania prowadnic poziomych) – H + 450 mm
F* (głębokość zamocowania szyny silnika) – 3200 jeśli H ≤ 2300 mm
(brama z silnikiem) 3700 jeśli 2760 ≥ H ≥ 2300
Bramy Infiniti
Wykonane z najlepszych komponentów, stabilne i proste w montażu bramy segmentowe Infiniti. Wyposażone w niezawodny system mocowań i zabezpieczeń.

System X – bramy ze sprężynami naciągowymi
Wykonane z najlepszych komponentów. Bramy segmentowe Infiniti są trwałe i zapewniają bezpieczeństwo w każdym domu. Dzięki szerokiej gamie dodatków możliwe jest ich dostosowanie do wielu aranżacji.

System F – bramy ze sprężynami skrętnymi przód
Wykonane z najwyższej klasy komponentów, wyposażone w niezawodny system mocowań i zabezpieczeń. Bramy z naszej oferty posiadają obustronne zabezpieczenie przeciwkorozyjne, dzięki czemu zachowują swój wygląd i właściwości użytkowe przez długie lata. Wykorzystane technologie sprężynowe sprawiają, że brama idealnie wpasuje się w każdy otwór garażowy.

System R – bramy ze sprężynami skrętnymi tył
Wykonane z najwyższej klasy komponentów, wyposażone w niezawodny system mocowań i zabezpieczeń. Bramy z naszej oferty posiadają obustronne zabezpieczenie przeciwkorozyjne, dzięki czemu zachowują swój wygląd i właściwości użytkowe przez długie lata.
Brama rolowana
Bramy rolowane to trwałe, ekonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić miejsce na Twoim podjeździe i garażu. Bramy rolowane doskonale sprawdzają się także w pomieszczeniach z niskim nadprożem. Konstrukcja bramy rolowanej jest zbliżona do rolety adaptacyjnej, pancerz to profil aluminiowy wypełniony pianką poliuretanową, zwija się na rurze nawojowej, dzięki czemu nie trzeba martwić się o głębokość pomieszczenia, jak w przypadku bram segmentowych.

- Pancerz PA 55 lub PA 77
- Do wyboru napęd rurowy lub boczny
- Brama w skrzynce lub na konsolach
- W standardzie zabezpieczenie przed niekontrolowanym opadnięciem pancerza (hamulec inercyjny)
- Opcjonalna listwa optyczna lub fotokomórki
- Szeroka gama kolorów skrzynki, prowadnic i pancerza
- Opcjonalne profile z przeszkleniem i wentylacyjne
- Otwieranie awaryjne w standardzie
6400 mm
Maks. szerokość
6000 mm
Maks. wysokość
30 m²
Maks. powierzchnia
Krata rolowana
Krata rolowana, w przeciwieństwie do innych typów zabezpieczeń, nie zasłania całkowicie ekspozycji i zapewnia wentylację pomieszczeń.

- Montaż możliwy w obiektach istniejących oraz nowo powstających
- Polecane do montażu w pasażach handlowych oraz obiektach użyteczności publicznej
- Awaryjny, ręczny system otwierania kraty w standardzie
- Możliwość wykonania kraty w skrzynce lub na konsolach
- Do wyboru napęd rurowy lub boczny
- Dostępne 3 profile: PEK 77, PEK 80, EASYLOOK 84
- Możliwość polakierowania na dowolny RAL
- W standardzie zabezpieczenie przed niekontrolowanym opadnięciem pancerza (hamulec inercyjny)
- Opcjonalna listwa optyczna lub fotokomórki